Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach
| Wi-Fi | Simbassäng Liten pool | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Ridning Fiske Vandring | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det eleganta hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach Arbolito, som ligger inom 4 km från Camaronal Beach, erbjuder en privat pool och Wi-Fi i hela boendet. Centrala Arbolito ligger inom 1 km och Refugio Camaronal ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort.
Playa Santa Teresa är belägen 42 km från detta hotell.
De har också delade badrum. Rummen erbjuder utsikt över trädgården.
En utsökt kontinental frukost erbjuds på det här eleganta hotellet.
- Lokala sevärdheter
- Refugio Nacional de Vida Silvestre Camaronal4267 km
- Refugio Zoologico La Selva4734 km
- Camaronal Beach4117 km
- Iglesia Camaronal3544 km
- Iglesia de Puerto Carrillo4990 km
- Iglesia de El Carmen2205 km
- Iglesia de Estrada1943 km
- Refugio Camaronal4033 km
- Flygplatser
- Nosara Beach Flygplats45 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Kafé
Mat och drycker
- Picknickområde/bord
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Liten pool
- Strand
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Vandring
- Ridning
- Yogalektioner
- Fiske
- Grunda delen
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Mellan Nosara Beach flygplats och hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach är det 45 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Gäster på hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach erbjuder gästerna gratis privat parkering. - 🍳
Erbjuds frukost på detta hotell?
Ja, detta hotell erbjuder frukost, som serveras dagligen i trädgården. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach är 60$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach erbjuder Trebäddsrum, Tvåbäddsrum och Rum med Queen size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool har hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach?
Hotellet Casa Escondida 10Min From Carrillo Beach har en pool.